KATALOG STRON PROMUJE STRONY OD 2006 ROKU      PR 4       PA 44      CF 37      TF 28

Lepsza Strona Inwestycji | AlmanachInwestora.pl

Poradnik Inwestora, Analiza Techniczna, Analizy Spółek, Indeksów i Forex, Analizy Wykresów.
Z pewnością każdy kiedyś słyszał o ludziach, którzy zarobili mnóstwo pieniędzy na giełdzie bądź na rynku walutowym. Takie historie, często prawdziwe, mogą rozbudzić marzenia o własnym sukcesie i bogactwie. W rzeczywistości na każdą osobę, która osiągnęła nieprzeciętne zyski bądź jest w stanie systematycznie zarabiać na rynkach finansowych, przypada kilku pechowców, którzy stracili olbrzymie sumy, często oszczędności całego życia. Dlaczego niektórzy notorycznie tracą, a inni w tym czasie powiększają swój majątek? Odpowiedz na to pytanie jest bardzo prosta, jednak dla wielu niekoniecznie oczywista.
Niezbędnym minimum do tego, aby osiągnąć sukces w świecie inwestycji jest zbudowanie własnego systemu czy też strategii. Każdy z wielkich inwestorów posiada własną koncepcję i w swoich działaniach bezwzględnie się jej trzyma. Profesjonalny inwestor nie pozostawia swoich decyzji przypadkowi. Dzięki przeprowadzonym analizom dokładnie wie kiedy i jaki instrument kupić, a kiedy należy zamknąć stratną pozycję. Prawdziwy inwestor ryzykuje własne pieniądze tylko wtedy, gdy istnieją sygnały i ważne przesłanki zwiększające prawdopodobieństwo sukcesu w zawieranych transakcjach. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej skrupulatnie przeprowadzona analiza nigdy nie daje stuprocentowej pewności zawarcia udanej transakcji i każda decyzja inwestycyjna niesie ze sobą ryzyko utraty kapitału.
Ludzie, którzy inwestując nie są w stanie pomnażać swoich pieniędzy i je notorycznie tracą, często traktują inwestowanie jako hazard. Nierzadko jest to również podstawowy błąd początkujących. Takie osoby zwykle zawierają transakcję na podstawie plotek, przeczucia lub emocji. Odgórnie zakładają wzrost danego instrumentu i dokonują zakupu bez żadnej analizy, stawiając wszytko na jedną kartę. Tego typu irracjonalne działanie zwykle kończy się utratą całego kapitału w ciągu zaledwie kilku dni.

Szczegóły strony www.almanachinwestora.pl: