KATALOG STRON PROMUJE STRONY OD 2006 ROKU      PR 4       PA 44      CF 37      TF 28

Park Miniatur Ogrodzieniec

Ojców, Olsztyn, Pieskowa Skała, Bobolice, Rabsztyn oraz Mirów i Ogrodzieniec każde z tych miejsc łączy wspólne położenie na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Jednak to nie wszystko, w każdej z nich możemy zobaczyć przepiękne zamkowe ruiny, które kiedyś były pięknym i potężnym zamkiem.

Każdy z tych zamków został wzniesiony na skalistym wzgórzu, po to by miał bardzo dobre położenie podczas strzeżenia granic Polskich ziem.Do dziś turyści oglądający te zamki żałują, że czasy ich potęgi odeszły w zapomnienie, spoglądając na ocalałe fragmenty murów obronnych, wież, komnat czy innych zakamarków. Cała reszta jest już niestety zniszczona. Dziś jednak zwiedzający Jurę mogą ponownie zobaczyć jak te zamki i warownie wyglądały kiedyś - za czasów swej chwały!

Taką szansę daje nam jedyny w Polsce Park Miniatur, który przedstawia rekonstrukcje zamków, warowni i pałacy Szlaku Orlich Gniazd! Makiety zostały odtworzone zgodnie z dokumentacją historyczną, która była gromadzona przeszło przez rok czasu, na tej podstawie wszystko było przenoszone na papier milimetrowy, a później na komputer. Zapraszamy wszystkich Państwa do naszego Parku Zamków Jurajskich, gwarantując że czas spędzony u nas będzie z pewnością niezapomnianą chwilą.

Szczegóły strony www.park-ogrodzieniec.pl: